Kontaktujte nás: +420 777 672 048 | produkce@e-ucs.cz

  

JIŘÍ KAJÍNEK NA PŘEDSTAVENÍ DIVADLA ZASETO

KAJÍNEK iDNES - ZPRÁVA ZDE

KAJÍNEK - DENÍK METRO TISKOVÁ ZPRÁVA ZDE

KAJÍNEK - TISKOVÁ ZPRÁVA ZDE

TISKOVÁ ZPRÁVA ZDE

Divadlo Zaseto představuje vlastní vizi, útěků nejznámějšího vězně Jiřího Kajínka. V divadelní autorské  komedii se stejnojmenným názvem, poodhaluje skutečné důvody útěků na svobodu a vykresluje temné pozadí špiček policejních sborů. Kajínkův fiktivní výklad a představy o státním aparátu a vedením procesů.

Po všech vyprodaných reprízách divadelní parodie na známou televizní show Jana Krause, s názvem „Shoes Jana Krause“, kdy diváci mohli na jevišti vedle sebe vidět mimo Krause, dalajlamu, Dagmar Havlovou, Ovčáčka ale i Ondřeje Hejmu, přichází divadlo Zaseto s další komedii s názvem „Kajínek“.

K tomuto tématu říká principál divadla Matin Procházka: “Neřesime v příběhu vinu a trest propuštěného známého vězně Jiřího Kajínka, nebo okolnosti které vedli k jeho uvěznění. Naším cílem bylo ukázat divákům humornou formou policejní aparát a divadlem vykonstruované důvody útěku tohoto známého vězně. Neděláme si legraci s Jiřího a z celé kauzy. Děláme si srandu z vlastní vymyšlené konstrukce” poznamenává autor scénáře.

Divadlo sáhlo k tomuto námětu ještě v době, kdy si Jiri Kajínek odpykával svůj trest. Nápad zpracovat toto téma vzniklo náhodně v roce 2016, když Procházkovi zůstaly policejní uniformy z pravě dokončeného celovečerního filmu „Pavel“, který produkoval. V komedii Kajínek, která přichází na divadelní prkna v autorské hře jako první svého druhu a která měla byt původně muzikálem, diváci uvidí fiktivní pohled do útrob věznice a plzeňské policejní centrály. Přináší pohled na chaotické policejní složky. V příběhu se rozkrývají divadlem smyšlené důvody Kajínkových útěků, tedy především hledáni klidu před dosahem medii a otravných obdivovatelek této vězeňské celebrity. Zparodovaný námět dává inscenaci velký prostor pro komedii. Výklad divadla Zaseto, tak může přitáhnout pozornost na jejich celou dosavadní tvorbu, která zahrnuje již čtvrtou sezonu celou škálu vtipů, které jsou tvořeny od jemných vrstev, až po černý humor. Představení trvá hodinu a půl bez přestávky. Premiéra je naprogramována na neděli 19.11.2017, v prostorách Malostranské Besedy v Praze a divadlo ji uvede v několika následujících reprízách.

KAJÍNEK

Divadelní komedie: KAJÍNEK

Datum uvedení 1.premiéry: 19.11.2017 – Praha 1, Malostransá Beseda 

Délka: 80 min

Přestávka: NE

Žánr: Komedie  / 16+

Autor/scénář: Martin Procházka

 

Účinkují:

Jiří Kajínek – Martin Procházka

Spoluvězeň  Miroslav Abereiter - Luděk Žilka

Advokátka Klára Slámová  – Hana Kostrhúnová

Státní zástupce Jílková – Monika Žilková

Antonín Kadeřábek (ředitel západočeského kraje PČR) – Ondřej Cimpl

Major Jiří Haknkrojcer – Michal Kozelka / Martin Čermák

Major Jaroslav  Pinďák - Jindřich Kopáček

Kapitán Blanka „flétnistka“ Drtinová  – Lena Ondráčková

Režie:

Martin Čermák